Santrifüj halı sıkma makinesi - Cleanvac Temizlik Makineleri

Santrifüj halı sıkma makinesi

santrifuj hali sikma makinasi

SANTRİFÜJ HALI SIKMA MAKİNESİ

santrifuj hali sikma makinasiHalı yıkamak ciddi bir iştir. Derin temizlik anlamında bu alanda makinelere ihtiyaç duyulmaktadır. Yıkama aşamasından sonraki sıkma aşaması da oldukça önemli hatta en önemlisi diyebiliriz. Cleanvac müşterilerine halı yıkama makinelerinin yanı sıra halı sıkma makineleri ile de hizmet vermektedir. Bunlardan bir çeşidi de merkezkaç sistemli santrifüj halı sıkma makineleri çeşididir. İsminden anlaşılacağı üzere merkezkaç sistemle çalışan etkili bir halı sıkma yani kurulama yöntemidir. Birçok firma tarafından kullanılan bu ürün oldukça işe yaramaktadır.

Santrifüj halı sıkma makinesi diğer halı sıkma yöntemlerine göre daha farklı bir sistem ile çalışmaktadır. Merkezkaç sistemi halıları diğer sistemde olduğu gibi en ya da boylamasına sıkan bir sistem değildir. Bu sistem tambur sistemi olarak da bilinmektedir. Halılar enlemesine ya da boylamasına değil katlama şekli ile sıkılır. Santrifüj halı sıkma makinesi kullanımı tam olarak bu bölümde diğer makinelerden ayrılmaktadır. Geniş tambura katlama sistemi ile koyulan halılar yüksek devirde dönerek suyu halıdan ayırma işlemi uygular.

Santrifüj Halı Sıkma Makinesi Nasıl Çalışır?

Santrifüj halı sıkma makinesi sistemi merkezkaç sistemidir. Merkezkaç sisteminde halıları katlayarak sıkma dışında herhangi bir problem yaşanmaz. Halıları yüksek devirde dönmek üzere katlayıp tambur içerisine yerleştirerek sıkma işlemine hazırlık yapılır. Katlanan ıslak ve yıkanmış halılar tambur içerisinde çok yüksek devirlerde dönerek suyu bırakırlar. Halılar santrifüj halı sıkma makineleri üzerinde ki tambura katları birbirine yapışacak şekilde katlanarak ve tambura yaslanarak konulur ve daha sonra hızla dönme işlemi başlatılır. Sıkma böylece devam eder.

Halıların sıkma işleminde santrifüj halı sıkma makinesi kullanımı yapılıyor ise en çok dikkat edilmesi gereken tambura yerleştirilen halıların düzenli katlanması ve dengeli yerleştirilmesidir. Bu noktada kullanan operatöre çok iş düşmektedir. Halılar düzgün katlanıp tamburda bir tarafı ağır kalmayacak şekilde yerleştirilmelidir ki yüksek devirle dönerek etkili bir sıkma işlemi yapan santrifüj halı sıkma makinesi herhangi bir problem ile karşılaşmadan sıkma işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilsin. Suyu halıdan ayırma konusunda en etkili yöntemlerden biridir diyebiliriz.

Santrifüj Halı Sıkma Makinesi Fiyatı

Santrifüj halı sıkma makinesi fiyatları bakımından da tercih edilen makine çeşitlerinden biridir. Piyasa da oldukça farklı rakamlarda bu ürüne ulaşmak mümkündür. Kullanım açısından sıkma işleminde ki başarısı göz önüne alındığında çok sayıda firmanın da tercihi olmaya devam etmektedir. Fiyat olarak kurumların ve kişilerin ulaşamayacağı bir fiyat aralığında değildir. Halı kurutma işleminin ne kadar zor olduğu düşünüldüğünde bu makineye verilecek ücret pek rahatsız edici görünmemektedir. Santrifüj halı sıkma makinesi fiyatı ile de alıcıların vazgeçilmezlerindendir.

Halı kurutma işlemi hem zor hem de uzun soluklu bir iştir. Bu sebeple kurumlar halıların etkili bir sıkma işleminden geçmesi gerektiğini bilir ve buna özen gösteriler. Santrifüj halı sıkma makinesi güncel fiyatı görebilmek için makine alınmaya karar verilen firma ile iletişime geçilmesi bu noktada daha doğru olacaktır. Piyasaya ve ürün çeşidine göre makine fiyatları sürekli olarak güncellenmektedir. Santrifüj halı sıkma makineleri için de bu değişken fiyatlar geçerlidir. Firmaya başvurarak firma çalışanlarından en doğru bilgi edinilebilir.

Santrifüj Halı Sıkma Makinesi Özellikleri

Halı yıkamanın yanı sıra sıkma işlemi daha da önemli diyebiliriz. Etkili bir şekilde sıkılmayan halılar kuruma işlemi esnasında nemli kalabiliyor ve kötü kokulara sebep olabiliyor. İşletmeler bu noktada iyi bir halı sıkma makinesine sahip olmak zorundadır. Santrifüj halı sıkma makinesi özellikleri bakımından işletmelerin ihtiyacı olan sıkma işlevini başarı ile verebilmektedir. Etkili bir sıkma ile su halıdan ayrılır ve halıda ki birçok hastalığa sebep olabilecek nem tehlikesi ortadan kalkmış olur.

Cleanvac firmasının halı kurutmanın önemini bilmesi ve müşterilerine bu noktada çeşitli makine seçenekleri ile hizmet vermesi sonucunda birçok firma kaliteli ürünü iyi fiyatlara alabilmektedir. Santrifüj halı sıkma makinesi ekipmanları ile de daha kolay ve eşsiz bir deneyim sunulmaktadır. Halıları kurutmak çok önemli bir iştir bu sebeple geniş tambur ve merkezkaç sistemi ile siste halılarınızı kısa zamanlarda etkili olarak sıkabilir ve müşterilerinize gönül rahatlığı ile ulaştırabilirsiniz. Sistem oldukça basit bir çalışma prensibine dayalıdır herkes kullanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA